Cengiz Kurtoğlu, Kerkük'te Irak Türkmen Cephesi'ni Ziyaret Etti

524 izlenme 24 Mayıs 2017
Reklamlar
Sanatçı Cengiz Kurtoğlu, Irak'ın Kerkük kentinde Irak Türkmen Cephesi'nin (ITC) il başkanlığını ziyaret etti.

Kurtoğlu, burada ITC Kerkük İl Başkanı Kazım Kazancı ve çok sayıda Türkmen tarafından coşkuyla karşılandı. Kurtoğlu'nun yanına gelen bir Türkmen, okuduğu şiirle Kerkük'ün Türkmen kimliğini vurguladı.

Ziyaretiyle ilgili AA muhabirine açıklamada bulunan Kurtoğlu, "Ata toprakları (Kerkük) ve vatanım kabul ettiğim topraklarda kardeşlerimin yanında bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Kerkük'ü aile dostlarıyla birlikte ziyaret etmek istedim. Burada yüreklerimizi paylaşıyoruz." dedi.

Çok uzun yıllardan beri Kerkük'ün önemli değer, tarih ve coğrafya olduğunu ders kitaplarından da öğrendiğini dile getiren Kurtoğlu, "Kerkük'ü ziyaret etmek bugüne nasip oldu. Bunları ifade ederken, kelimeler yüreğimden duygusal olarak çıkıyor. O tarihin içine girince insanın duygulanmaması elde değil." değerlendirmesinde bulundu.

Önce ITC Kerkük İl Başkanlığını ziyaret ettiğini aktaran Kurtoğlu, Kerkük'ün sokak ve çarşısını gezerek "kardeşlerim" dediği Türkmenlerle bir araya geleceğini söyledi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İşte 1 Milyon TL Değerindeki Soru | Kim Milyoner Olmak İster Köpek Balığı Dalgıça Saldırıyor Canlı yayında kız kardeşini öldürüp umrumda değil dedi ABD'Lİ ÜNLÜ OYUNCU TÜM TEPKİLERE RAĞMEN CANLI YAYINDA İSLAM DİNİNİ BÖYLE ANLATTI

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Polis terör operasyonu yaptı, vatandaşlar alkışladı.
http://cdn00.vidyomani.com/c/2/7/4/cengiz-kurtoglu-kerkuk-te-irak-turkmen-cephesi-ni-ziyaret-etti/index.html#fb