Cengiz Kurtoğlu, Kerkük'te Irak Türkmen Cephesi'ni Ziyaret Etti

527 izlenme24 Mayıs 2017
Reklamlar
Sanatçı Cengiz Kurtoğlu, Irak'ın Kerkük kentinde Irak Türkmen Cephesi'nin (ITC) il başkanlığını ziyaret etti.

Kurtoğlu, burada ITC Kerkük İl Başkanı Kazım Kazancı ve çok sayıda Türkmen tarafından coşkuyla karşılandı. Kurtoğlu'nun yanına gelen bir Türkmen, okuduğu şiirle Kerkük'ün Türkmen kimliğini vurguladı.

Ziyaretiyle ilgili AA muhabirine açıklamada bulunan Kurtoğlu, "Ata toprakları (Kerkük) ve vatanım kabul ettiğim topraklarda kardeşlerimin yanında bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Kerkük'ü aile dostlarıyla birlikte ziyaret etmek istedim. Burada yüreklerimizi paylaşıyoruz." dedi.

Çok uzun yıllardan beri Kerkük'ün önemli değer, tarih ve coğrafya olduğunu ders kitaplarından da öğrendiğini dile getiren Kurtoğlu, "Kerkük'ü ziyaret etmek bugüne nasip oldu. Bunları ifade ederken, kelimeler yüreğimden duygusal olarak çıkıyor. O tarihin içine girince insanın duygulanmaması elde değil." değerlendirmesinde bulundu.

Önce ITC Kerkük İl Başkanlığını ziyaret ettiğini aktaran Kurtoğlu, Kerkük'ün sokak ve çarşısını gezerek "kardeşlerim" dediği Türkmenlerle bir araya geleceğini söyledi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Avustralya'da Timsahı Terlikle Kovalayan Kadın Amerikalı Türk Kökenli Polis Herkesi Ağlattı! İşte Korkunç Kazada Adamın Arabadan Uçma Anı İşte büyük faciayı önleyen kahraman polisimiz

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Amerikalı Türk Kökenli Polis Herkesi Ağlattı!