Cengiz Kurtoğlu, Kerkük'te Irak Türkmen Cephesi'ni Ziyaret Etti

525 izlenme24 Mayıs 2017
Reklamlar
Sanatçı Cengiz Kurtoğlu, Irak'ın Kerkük kentinde Irak Türkmen Cephesi'nin (ITC) il başkanlığını ziyaret etti.

Kurtoğlu, burada ITC Kerkük İl Başkanı Kazım Kazancı ve çok sayıda Türkmen tarafından coşkuyla karşılandı. Kurtoğlu'nun yanına gelen bir Türkmen, okuduğu şiirle Kerkük'ün Türkmen kimliğini vurguladı.

Ziyaretiyle ilgili AA muhabirine açıklamada bulunan Kurtoğlu, "Ata toprakları (Kerkük) ve vatanım kabul ettiğim topraklarda kardeşlerimin yanında bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Kerkük'ü aile dostlarıyla birlikte ziyaret etmek istedim. Burada yüreklerimizi paylaşıyoruz." dedi.

Çok uzun yıllardan beri Kerkük'ün önemli değer, tarih ve coğrafya olduğunu ders kitaplarından da öğrendiğini dile getiren Kurtoğlu, "Kerkük'ü ziyaret etmek bugüne nasip oldu. Bunları ifade ederken, kelimeler yüreğimden duygusal olarak çıkıyor. O tarihin içine girince insanın duygulanmaması elde değil." değerlendirmesinde bulundu.

Önce ITC Kerkük İl Başkanlığını ziyaret ettiğini aktaran Kurtoğlu, Kerkük'ün sokak ve çarşısını gezerek "kardeşlerim" dediği Türkmenlerle bir araya geleceğini söyledi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Polise yumruk atan sürücüye vatandaşlardan linç girişimi Başka Hiç Kimse Böyle Güldüremedi Kurtlar Vadisi Vatan İlk Fragmanı Yayınlandı El Bab'da çay böyle içilir!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İnsanlık Ölmüş Dedirten Olay